10 gadżetów dla zawodowego kierowcy

W pracy kierowcy zawodowego najgorsze jest ograniczenie przestrzeni życiowej do wielkości kabiny prowadzonej przez niego ciężarówki. To m.in. znacznie zmniejsza liczba przedmiotów, które może on mieć przy sobie. W związku z tym postanowiliśmy sprawdzić, co kierowca zawodowy powinien zabrać w trasę i przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 najlepszych gadżetów.

Co kierowca zawodowy powinien zabrać w trasę?

Wyruszając w trasę, kierowca zawodowy powinien wyposażyć się nie tylko w niezbędne rzeczy (m.in. przybory kosmetyczne, bieliznę czy wspomniane w poprzednich artykułach ubrania robocze i ochronne), ale również w zestaw akcesoriów umilających i ułatwiających spędzanie czasu poza domem.

W poniższym zestawieniu uwzględniliśmy właśnie takie rzeczy, pomocne w długich trasach, poprawiające bezpieczeństwo i zwiększające komfort podróży.

Wśród wielu różnych gadżetów postanowiliśmy wyróżnić:

  • Kubek termiczny utrzymujący ciepło napoju przez długi czas, aby w długich trasach móc napić się gorącej kawy lub herbaty.
  • Wideorejestrator pozwalający nagrać przebieg jazdy. Nagranie to, w razie wystąpienia jakiejkolwiek niebezpiecznej sytuacji na drodze, stanowi doskonały dowód obrazujący ciąg zaistniałych zdarzeń.
  • Alarm przeciw zasypianiu. Kilkugodzinna jazda może być nużąca, dlatego kierowca zawodowy powinien posiadać ten ciekawy i poprawiający bezpieczeństwo gadżet. Zakładany na ucho (większość modeli przypomina wyglądem słuchawki Bluetooth), w momencie wykrycia ruchu głową w dół wydaje piskliwe, alarmujące dźwięki.
  • Podgrzewana/masująca mata na fotel. Ogrzeje w czasie jazdy (zwłaszcza zimą, gdy kabina nie jest jeszcze odpowiednio docieplona), jak i przyjemnie wymasuje obolałe mięśnie pleców.
  • Zestaw „hands free” do telefonu. Taki gadżet pozwoli na prowadzenie rozmów z bliskimi i współpracownikami przy pomocy zestawu głośnomówiącego lub niewielkiej słuchaweczki Bluetooth, jednocześnie umożliwiając prowadzenie ciężarówki bez potrzeby odrywania rąk od kierownicy.
  • Taśma fitness to zajmujący niewiele miejsca, wszechstronny przyrząd do ćwiczeń – idealny na postoje, w czasie których kierowca zawodowy będzie chciał się zrelaksować i rozciągnąć zastałe mięśnie. Przy pomocy odpowiednio dobranej taśmy (różne kolory oznaczają różny stopień „mocy”) można wykonać wiele ćwiczeń pozwalających zachować zdrowie i sprawność nawet przy siedzącym trybie pracy.
  • Uchwyt na telefon – ten gadżet pozwoli utrzymać ekran telefonu w zasięgu wzroku, umożliwiając m.in. spoglądanie na nawigację lub odbieranie przychodzącej rozmowy (w połączeniu z opisywanym wcześniej zestawem „hands free”).
  • Lodówka turystyczna. Jeśli pojazd nie jest wyposażony w lodówkę, prywatna lodówka turystyczna będzie obowiązkowym kompanem w czasie wielodniowych podróży. W środku zmieszczą się zarówno napoje, jak i łatwo psujące się jedzenie.
  • Uniwersalna ładowarka samochodowa. Kierowca zabiera ze sobą w trasę wiele gadżetów – laptopy, telefony czy tablety. Dzięki uniwersalnej ładowarce samochodowej może bez problemu naładować je w czasie jazdy lub na postoju.
  • Audiobooki. Wiele godzin za kółkiem może znużyć. Dlatego audiobooki są świetnym kompanem dalekich tras. Słuchając w czasie drogi dzieł ulubionych autorów, można „przeczytać” nawet kilkanaście dodatkowych książek w ciągu roku!

Gadżety przydatne w życiu każdego kierowcy

Sprawdzając, co kierowca zawodowy powinien zabrać w trasę, warto skorzystać z powyższej listy, wyposażając się w odpowiednie gadżety poprawiające jakość podróży.

Powyższe zestawienie nie wyczerpuje tematu, akcesoriów dedykowanych kierowcom zawodowym jest na rynku całe mnóstwo. Stanowi ono jednak zbiór najciekawszych – naszym zdaniem – gadżetów, w które warto wyposażyć się samodzielnie lub podarować w prezencie innemu kierowcy. A może Ty masz jakiś pomysł, który warto dołączyć do tej listy? Jeśli tak, to koniecznie podziel się nim w komentarzu.

Poszukujesz kierowców do pracy? Pomożemy Ci!

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą
Nota prawna Administratorem Twoich danych osobowych jest HR Quality sp. z o.o. siedzibą w Krakowie, ul. Podedworze 33, 31-686 Kraków. Spółka pozyskała Twoje dane osobowe bezpośrednio od Pani/Pana. Posiadasz prawo żądania od Spółki sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych oraz do wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania, a także prawo otrzymania od Administratora swoich danych osobowych w postaci pliku komputerowego w powszechnie stosowanym formacie oraz prawo do przenoszenia Twoich danych. Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych/Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Zgodę na przetwarzanie danych osobowych może Pan/Pani cofnąć w każdym czasie.Twoje dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu. Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej niż do czasu złożenia przez Ciebie wniosku o zaprzestanie dalszego przetwarzania. Twoje dane nie będą przekazywane innym podmiotom.

Przeczytaj także

Poszukujesz kierowców do pracy? Jesteś przedstawicielem firmy transportowej? Pomożemy Ci! Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Zamknij